Jdi na obsah Jdi na menu
 


♥Komixy♥

MŮJ KOMIX!

1.část ---> Ztraceni

 

Hrají: Já Ela (E)

          Kevin (K)

          Anne (A)

          Herman (H)

          Jessica (J)

          Alex (A)

          Lisa (L)

         Babka z Říční Chaloupky (B) 

 + Monica Z Hillrecku (M)

   Veterinářka z Jorviku (VJ)         

 

Bylo krásné jasné ráno! Ela vyšla ze své ubytovny v Jorviku a v dobré náladě vyrazila ke stáji kde už na ní čekala Anne!

A: Krásné ráno!

E: Ahoj Anne!

A: Vidím...dobrá nálada co?

E: Ano! Tak co vyjedem si?

A: Tak jo! Už se nemůžu dočkat na odpolední slavnost musíme ráno nějak zabít, aby rychle uteklo.

E: Přesně tak, jdu osedlat Bludžínc a můžeme jet.

A: Neni třeba Bludžínc je připravena!!

E: Paráda, děkuju Anne!

 

Ela došla pro Bludžínc a Anne spokojeně nasedla na svého koně Ricka. Slunce nádherně svítilo a proto den stvořený pro vyjížďku...

E: Tak jsem tu! Bludžínc je nějaká živá jak paří to slunce.

A: Kdo by nebyl, Rick je také dneska úplně vyveden z míry.

E: Pojedeme přes Ďáblův Průsmyk až k Figrove si pro? Tam jsou totiž stromy čily stín a nebudem se tam tak pařit?! co říkáš?

A: Tak jo, nasedni a jedem...

E: Počkej ví o tom pan Herman, dneska jsem měla mít drezuru na Claymorské závody.

A: Tak jí budeš mít semnou ne? Děda (pan Herman) musel do Hillrecku připravovat slavnost.

E: No jo já zapomněla...tak jo!

 

Jakmile Ela dosedla na Bludžínc. Slunce se mírně pootočilo a paprsky dosvitly na Bludžínc nohy. Sluníčko nebylo vidět v tuhle roční dobu pěkně dlouho a proto se Bludžínc splašila a s velkym jásotem se postavila na zadní...

E: Ááá Bludžínc!!Přestaň...áá!!

A: Elo drž se pokusím se Bludžínc uklidnit!

E: To se ti lehko řekne...áá!!

 

Bludžínc vyváděla na zadních nohách a dalo by se říct že tančila radostí. Ricka tato podzimní radost také oslovila a jelikož Anne aby pomohla Ele seskočila měl možnost utéct aby tu podzimní náladu pořádně vylítal.Hlasitě zařehtal a rozeběhl se směrem k hlavní bráně a už si to hnal k Hillrecku. Bludžínc by ráda běžela za ním ale to musela schodit Elu aby běžela sama...jenomže Ela se držela a ne a ne se pustit v tom se Bludžínc naštvala a v okamžiku kdy jí Anne chtěla chytit za uzdu vykopa nohy do vzduchu...

E: Ááááá...pomoc...au!!

A: Elo!!! Si v pohodě...mami!!!

E: Jau!!

 

Bludžínc si to hnala cvalem za Rickem a vesele přitom řehtala. Ela se bohužel válela na zemi a asi měla něco s nohou. Anne neviděla jinou možnost než zavolat na svou matku na veterinářku z Jorviku.

A: Mami!!!

E: Anne to bolí! Au!

A: Vydrž! Mami!!!

VJ: Co se stalo??!!! Elo!

E: Au!

A: Mami Bludžínc vyhodila Elu na zem asi má něco s nohou!

VJ: A kde je Bludžínc teď?? a Kde je Rick??!

A: Rick utekl ještě před Bludžínc, ta podzimní nálada ho úplně vyvedla z míry. A Bludžínc běžela zanim hned jak se jí podařilo Elu shodit!

VJ: A kam tak běželi?!

E: Au..!

VJ: Vydrž Elo to bude dobrý! Neboj!

A: Směrem k Hillrecku!! Aspoň myslím...tam běžel Rick a Bludžínc asi za ním.

VJ: Dobře já se postarám o Elu a ty si vem mého koně a jeď rychle do Hillrecku nebo po stopách ano? A zavolej dědovi (Hermanovi) aby věděl kdyby tam za nim přiběhli...a pospěš si!

A: Dobře!

VJ: Hlavně ať ti neuteče Sahyr...ten dneska také ještě nebyl venku...

A: Neboj na toho už si dám bacha!

VJ: Dobrá...

 

Matka Anne vzala Elu do náruče a odvedla jí do stáje. Položila jí na čistou slámu. Přinesla fáč a celou tašku s krémy a s pomocnými věcmi při úrazu. Anne smutně nasedla na Sahyra a rozjela se směrem ---->Hillreck. Venku se malinko zatáhlo a už nebylo tak jasno vypadalo to že brzo bude pršet a proto Sahyrova nálada nebyla taková jako předtim Bludžínc a Ricka.

VJ: Tak co už je to lepší?

E: Ano, ale tady dole to ještě pořád bolí!

VJ: Ta mastička za chvíli zabere a bude to dobrý neboj!

E: Jo..

VJ: Copak?

E: Ale nic..

VJ: Neříkej mi že ten smutný výraz je kuli té noze..měla si velký štěstí jelikož si dopadla na měkkou trávu takže sis jenom trošku poranila kotník a do pár dnů to bude v pořádku...tak co se teda děje..??

E: No...de o Bludžínc...už je to půl hodina a Anne ani pan Herman nevolají nic...Monice (z Hillrecku) se vždycky její neposedný kůň Harry vždy vrátí i když uteče až za Figrove, ale Bludžínc nikdy neutekla...

VJ: Tobě možná ne, ale víš kolik koní už uteklo panu Hermanovi ví co má dělat a Anne je taky stímto skušená. Princezna náš bývalý kůň než sme koupily Bludžínc utíkala každou chvíli když vysvitlo sluníčko...mají v sobě energii když se rozsvítí a tu ze sebe musí vylítat jsou to mladí koně život mají předsebou a mám pocit že venku začíná pršet a proto věřím tomu, že do pár minut sou ve stáji...víš přece že Bloudžínc i Rick nemají déšť rádi.

 

E: Máte pravdu, myslím že je to zbytečné...

VJ: Slyšíš to?

E: Bludžínc??

H: Ahoj!

E: Dobrý den, myslela jsem že je to Bludžínc..

H: Mám dobré, ale i špatné zprávy!

VJ: Našla se Bludžínc?? A Rick a kde je vůbec Anne??

H: Trochu moc otázek ne? všechno povím, ale pověz Elo jak ti je a uzdravý se co nejdřív? Claymorské závody jsou už za týden...

VJ: Neboj uzdravý se do dvou dnů ani nepozná, že stim něco měla..viď..ale jinak má tzrošku namožený kotník, skrátka je v pořádku, ale já chci vědět kde je moje dcera..

E: A můj kůň...!

H: Dobrá...všehcno vám povím...nebojte...a Anne zůstala v Hillrecku u Monicy a u Irmy (bylinářka z Hillrecku, nevím jak se jmenuje tak jsem si vymyslela jméno to je fuk xD), venku hrozně leje tak jsem jí řek ať nejezdí semnou Sahyr byl navíc celej promočenej a jet spátky odmítal..

VJ: No jo celek Sahyr...

E: Bezva...ale pořád ještě nevím kde je Bludžínc...??

H: Bludžínc sme našli u za Ďáblovym průsmykem...

E: A kde je??

H: V Hillrecku, Irma (bylinářka z Hillrecku) se o ní postarala ale potřebuju aby si tam zajel i ty..

VJ: Já ale proč?

E: Stalo se jí snad něco?? Že tam musí jet veterinářka??

H: Ne...teda vlastně ano má něco s nohou...Irma jí tu nohu zavázala a dala jí na to nějakou mast ale potřebujeme tam profesionální veterinářku...

E: Já jedu taky!!

H: To nejde! Ty musíš být v klidu odnesu tě do ubytovny a v klidu se prospíš odpoledne na slavnost budete obě fit...

E: Ne!! já musím vidět Bludžínc...je to MŮJ kůň a bude v klidu jen když tam budu já...Wendy?! (veterinářko z Jorviku, zase nevím jak se jmenuje tak si vymýšlím xD)

VJ: Promiň Elo, ale Pan Herman má pravdu! měla by si poslechnout a já rychle jedu do Hillrecku jedeš semnou tati? (Herman)

H: Ne ne já tady zůstanu postarám se o koně a navíc se zase vyjasňuje tak pudu trénovat ještě se musím podívat za Lindou.

E: Dobře...ale moment pane Hermane co Rick...to sice neni můj kůň ale pro Anne hodně znamená...

H: No...Rick..

VJ: Tati (Herman) co je s Rickem!! taky se mu něco stalo?

H: Ne!

E: Tak co se děje!??

H: Ricka ještě pořád hledáme. Nemůžeme ho najít všichni pomáhají dokonce i Lisa a Alex a i Kevin se přidal...! ale nikde po něm ani stopy..

E: Ne!!! Anne to nepřežije!!

VJ: Jedu tam...postarám se o Bludžínc a jedu hledat Ricka...Anne je na něm strašně fixovaná..! Elo ty běž bez odmlouvání na pokoj a ty tati (Herman) jedeš semnou...! musíme Ricka najít..Ela to zvládne a řeknu v kuchyni aby za ní třeba přišla Terez!

E: Tak jo...

H: Dobře počkej na mě jen odvedu Elu!!

 

Pan Herman odvedl Elu na pokoj. Uložil jí do postele a zavolal Terzu z kuchyně, aby dělala Ele společnost. Wendy s Hermanem vyrazily do Hillrecku a po cestě se ptali kolemjdoucích jestli neviděli krásného mladého hnědáka...nikdo nikoho neviděl...když přijeli do Hillrecku bylo už zase jasno..slunce začínalo pálit...

V Hillrecku!

VJ: Anne!!

A: Mami?!

VJ: Anne zlatíčko neplakej...do slavností Ricka najdem..

A: Ale co když ne??

H: Žádny co když ne! prostě ho NAJDEM a tečka!! Wendy ty poď rychle za Bludžínc!

VJ: Dobře! Anne běž za tetou (Irmou bylinářkou) a za Monicou (z Hillrecku) zahrajte si třeba nějakou hru...Monica jich má určitě hodně!

A: S Monicou sme vždycky jezdily na vyjížďky!

VJ: Anne!!! Ricka ti najdem!! ale teď se musím postarat o Bludžínc to je zase kůň Ely!

A: Fajn!A jak je Ele??!

H: Wendy běž za Bludžínc já jí to powim!

VJ: Dobrá!

H: Ela je na tom fyzicky nic moc má jen něco s kotníkem, ale nic vážného do dvou dnů prej bude v pohodě. Ale psychicky je na tom hrozně bojí se o Ricka zároveň nemůže být s Bludžínc a odpoledne je slavnost...tvá matka (Wendy veterinářka) má pravdu! Běž za Monicou a běžte si třeba zahrát Člověče Nezlob se nebo tak něco já du za Bludžínc!

A: Dobře.........ehm...dědo??? (Herman)

H: Ano??

A: Zachraňte Bludžínc!!!

 

Konec 1.části ---> pokračování příště  Najdou Ricka? co se stane na slavnostech? Pojede Ela na Claymorské závody? Uzdravý se Bludžínc? To se dozvíte ve 2. části ----> (druhou část napíšu, až tu budou komenty k první části )

 

2.část ---> Už je všechno zase v pořádku!

 

Po dlouhém čekání jde Wendy (veterinářka z Jorviku) za holkama na pokoj, které netrpělivě očekávají příchod Wendy.

A: Mami..?! Tak co..? Co Bludžínc, a Rick..? 

V1: Anne..! Nejprve se uklidni!! Bládžínc je na to v pořádku, ale leží a nechce vstát, asi kuli té noze. Pokud kůň bude dlouho ležet a nepokusí se vstát, může ho to poznamenat na celý život a Bludžínc je mladá, Ela by to nepřežila..!

A: Cože..?! A co Rick..? Venku už je zase krásně jdeme ho hledat! Monica nám pomůže, pan Herman taky, určitě Ricka najdeme jen proto musíme něco udělat!

V1: Anne..! Jestli se neuklidníš, nikoho hledat nepudeš. pan Herman musí připravit slavnosti a i když by moc rád byl s Bludžínc nejde to, bohužel i když by velmi rád pomohl s hledáním Ricka, nejde to..! Smiř se stím, já se zajedu podívat na Elu a vy dvě zatím běžte pomalu k Alex čeká tam spolu s Lisou, oni Vám pomůžou já se přidám později, musím říct Ele o Bludžínc, bude sem chtít dovést a třeba Bludžínc přiměje vstát!

A: Fajn, Monico jdeš semnou.?

M: Jistě že..! Rick je kůň se kterým jsem kdysi také závodila, znamená pro mě tolik co pro tebe! Jdeme..!

V1: Dobrá..tati (Hermane)..! Holky jdou za Alex a Lisou hledat Ricka já jedu za Elou, Bludžínc nic.?

H: Ne, ale věřím, že když přijede Ela Bludžínc se postaví! Já musím jít za Irmou (bylinářka z Hillrecku) připravit ještě něco na ty slavnosti včas mě informujte a vy holky buďte opatrné! Zatím

V1: Pa tati..! 

A,M: Ahoj!

Ve stáji v Jorviku:na ubytovně u Ely!

Wendy vejde do ubytovny, přes kuchyň kde nikdo není, protože se blíží poledne a oni připravují jídelnu. Vypadá to, že i na ubytovnách je ticho. Wendy venku zahlédne dceru hlavní kuchyřky a myslí si, že Ela spí, ale když pootevře dveře...

V1: Elo..?!! Pane Bože, Elo kde jsi..??!!? Elo..?! 

Ela tam není! Wendy vyběhne z ubytovny a letí za dcerou kuchyřky..!

V1: Isabel (nevím kdo by to mohl být, tak si vymyslím třeba Isabel)! Isabel..?!! Kde je Ela..?

Is: Co..? Spí na hoře.!

V1: Nespí.! Isabel kde je..!! ty to víš, tak mi to řekni ona má poraněný kotník, měla ležet jinak se jí ta rána zhorší..!!

Is: Já...pučila si Kejmi (Isabel koně), jela hledat Ricka.

V1: Co..? Jako by nestačilo, že máme všechny koně ze stáje pryč, ona si bude ještě pučovat toho tvého..! Sahyr je v Hilrecku, Bludžínc taky, Rick někde pryč, Kejmi s Elou..! jak je sem všechny dostaneme když je podzimní nálada..!! Která brzo skončí..!! kam jeli..?

Is: Směrej k Valedale a pak prý k Vrbovému Háji...! pře babičku v Říční Chaloupce..! 

V1: Děkuju..!! 

Wendy naskočí do auta a jede podle trasy kterou jí popsala Isabel. Jede a jede a nikde nikdo, už se chystá volat Panu Hermanovi, ale v tom u Figrove uvidí Jessicu. Místní šampiónku v cross country (taky pěkně namyšlenou) a hned za ní zamíří!

V1: Jessico..!! Jess..!? Neviděla jsi Elu..??

Wendy zastaví a vyběhne z auta! 

J: Ááá Dobrý den.! Nebudu lhát, takže ano viděla..! Ale pojďte se přesvědčit sama..!

Jessica nasedne k Wendy do auta a společně jedou do městečka Figrove. Jess zavede Wendy do hlavní stáje a tam..

V1: O můj bože.! Elo.?? Ricku..?! To není možné..!! Jak to co to..?? Jsem zmatená..! Elo..?!

J: Já Vám to mile ráda vysvětlím, Ela je natolik znavená, že se nezmůže ani na slovo...Ráno jsem přiběhl Rick s Bludžínc, Ricka jsem stačila chytit ale Bludžínc se nedala a odběhla k Vrbovému Vrchu...a odtud přes skály zpět do Jorviku. Rick byl natolik rozdováděný že se mi vyseknul a doběhl do stájí, kde na něj čekala Seena, můj kůň, protože Seena čeká hříbata s Rickem pochopitelně, tak chtěl být sní..! Tam jsem ho uvázala a čekala, až si pro něj přijede protože mám spoustu práce. Najednou se sem tryskem vyřítila Ela na Kejmi..! Začala ječet a nic si nenechala vysvětlit...Kejmi se splašila a letěla do stájí za Rickem a za Seenou a Ela i s tou nohou za nima..! Teď tam všichni 4 sedí a je jen na Vás jak si je odvedete já mám hodně práce...

 

V Hillrecku..! Pokračování

V1: .....a takhle nějak to skončilo..! Jsem na Elu pyšná..! I přesto všechno, se odhodlala a na Kejmi jela až do Figrove do městečka nepřátelů, když to tak nazvu...Kejmi už je ve stáji v Jorviku, Rick také, ale Bludžínc...

H: Wendy..!! Bludžínc se postavila, pojď rychle..!! jen co k ní Ela přišla, Bludžínc se probrala a psotavila se..!!

V1: Hned tam běžíím..!! Líp tento den nemohl ani začít..!! Elo zasloužíš si velké ocenění, nech Bludžínc a pojď sem zamnou...předávám ti stuhu STATEČNOSTI! Prosím potlesk..!

Ela vyjde na stupínek s mikrofonem za Wendy, sice pokulhává, ale to není nic, závažného, dneska předvedla jen to nač na ní můžeme být pyšní. Anne slzama Elu málem povalila, protože měla strašnou radost, že má takovouhle kamarádku. Ela radostí málem povalila Bludžínc a všem je zase dobře. Teď se všichni rozutečte ať se můžou připravit slavnosti.

V1: Elo a Anne, nechcete rozeslat pozvánky do Valedale a Figrove...! Dnes nám Jessica hodně pomohla, zasloužejí si tam pozvánky! Co vy na to Bludžínc je v pořádku, Rick taky! A věřím, že Ela už dokáže nemožné..!

E,A: Ano..!

Obě holky se zasmějou, ale pak se Ela zahledí na pana Hermana, když má pan Herman radost většinou se jen tak usmívá pod vousy aby to nikdo neviděl, teď koukal na Elu takovým zvláštním pohledem.

E: Pane Hermane..? Děkuji..!

H: Ále Elo..? Děkuj sobě..! Ty si to tady všechno zachránila...

E: Néé..! Nebýt Vás...nemohla bych letět tryskem až do Figrove (zasměje se). A Pane Hermane...co Claymorské závody..?

Pan Herman se opět zarazí, Ela se malinko vyděsí ale..

H: Děláš si legraci, jak se na tohle můžeš vůbec ptát, po tom co si dneska předvedla zvládneš závodit a vyhrát i na Henrym a to je hodně tlustý a liný cvalík...! Máš co dělat Claymorské závody už se blíží..! Ale slavnosti také takže rychle rozneste pozvánky..!!

E: Děkuju, děkuju, děkuju..! Moc děkuju!

Ela má sto chutí Pana Hermana obejmout! A taky tak učiní! Všichni začnou tleskat a Ela s Anne vyrazí rozdat pozvánky..!

 

Konec 2. části --->> POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!  Co se stane na slavnostech..? Půjde s Jessicou vše jak po másle..? Nebo ne.? A co Ela, má co dělat aby překazila Jessice plány, protože jinak se s Claymorskýma závodama a s legendou jménem Ela může rozloučit...! Uvidíme..

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

50

(hfhfghfg, 9. 2. 2012 12:01)

a vyjde i 10000000000000000000000000000000000000000000000000000 ???????????????????? doufam ze jo :D :D :D :D :D :D :D

FŮJ!!!

(LILLIXXX, 22. 1. 2012 12:04)

TO JE ÚPLNÁ HOVADINA!!!ANI TADY NEJSOU OBRÁZKY!!!

Hezký!!!

(Scarletty, 1. 12. 2010 14:02)

Je to moc hezký...doufám že výjde i druhý díl...

Re: Hezký!!!

(majitelka blogu♥, 1. 12. 2010 15:35)

Děkuju moc ♥ neboj druhý díl víde URČITĚ :D :D

Re: Re: Hezký!!!

(Majda, 31. 8. 2011 21:23)

a 3. ?

Dobrý

(Lucka, 27. 8. 2011 9:15)

Je to pěkný ;) těším se na další díl
tady je odkaz na můj blog : http://star-pj-stable.blog.cz/rubrika/vitej-ve-svete-star-stable Moc tam toho ještě není, teprv začínám ale koukni ;)

(Majda, 15. 8. 2011 15:43)

a třetí vyjde???????????????????????????????

SUPER!!!!!!!!!!

(barča králíková, 1. 12. 2010 19:02)

Je to super vyjde druhy dil ?
snad jo tesim se papa bara

Re: SUPER!!!!!!!!!!

(majitelka blogu♥, 1. 12. 2010 19:21)

vyjde! děkuju Barunko ♥♥